0
  • Renk Seçiniz
  • SEPETE EKLE
Schwarzkopf Essensity Saç Boyası 60ml
 
Oksidan Seçimi
Oksidan, boyanın aktive olmasını sağlayan kremsi sıvıdır. Saç boyamanın en önemli unsurlarından biri de doğru oksidanı seçmektir. Yapacağınız işleme uygun olmayan oksidan seçimi, istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple oksidan seçiminizi boya seçiminiz kadar dikkatli ve özenli yapmalısınız. Seçtiğiniz boyayla aynı marka oksidan kullanmaya özen gösterin. Aşağıdaki tablodan uygulayacağınız işleme uygun olan oksidanı kolaylıkla seçebilirsiniz.
18 Vol. Oksidan:Beyaz kapama ve 2 tona kadar renk açmak için,
28 Vol. Oksidan: Ekstra doğal tonlarda (-00) ve 3 tona kadar renk açımında,
38 Vol. Oksidan: Ultra Sarı Serisinde (10-) ve 3-4 tona kadar renk açımında kullanılır.
 
Karışım
Karışımı hazırlamak için metal olmayan bir karışım kabı ve karıştırıcı kullanın. Uygulayacağınız işleme uygun oksidanı seçin. 1 tüp boyayı, 2 katı oranda oksidan krem ile karıştırın. Örneğin 60ml boya için 120ml oksidan kullanın. Boya ve oksidanı pürüzsüz bir doku elde edinceye kadar karıştırın.
 
Uygulama
Beyaz Kapama
%100'e kadar beyaz kapama için seçilen renk ile ana rengin karıştırılması gerekir. Ana renk seçilen rengin yarısı kadar karışıma eklenir. Oksidan ise toplam eklenen boya miktarının 2 katı olmalıdır. Örneğin, 30ml seçilen renkten kullanılacaksa 15ml ana renk eklenmeli ve toplamda 90ml oksidan ile karışım hazırlanmalıdır. Karışımı yıkanmamış kuru saça uygulayın. 35-45 dakika boyunca saçta bekletin. Bekleme süresinin sonunda dikkatlice köpürttükten sonra, iyice durulayın. Renk koruma şampuanıyla yıkayıp durulayın. Isı altında bekletilecekse bekleme süresi kısaltılmalıdır.

Boyanmamış Doğal Saçlarda
Boyayı yıkanmamış kuru saça uygulayın. Saçı boyamaya boy ve uçlarından başlayın. 15-20 dakika boyunca bekleyin. Ardından boyayı saç diplerine uygulayın ve 15-20 dakika daha bekleyin. Ultra Sarı Serisinde, bekleme süresi 45 dakikaya kadar çıkarılabilir. Bekleme süresinin sonunda dikkatlice köpürttükten sonra, iyice durulayın. Renk koruma şampuanıyla yıkayıp durulayın. Isı altında bekletilecekse bekleme süresi kısaltılmalıdır.

Dip Boyama
Boyayı yıkanmamış kuru saça uygulayın. Hazırladığınız karışımı saç diplerine uygulayın. 20 dakika boyunca saçta bekletin. Taze bir karışım hazırlayıp saçın boy ve uçlarına uygulayın. 10 dakika daha saçta bekletin. Ultra Sarı Serisinde, toplam bekleme süresi 45 dakikaya kadar çıkarılabilir. Bekleme süresinin sonunda dikkatlice köpürttükten sonra, iyice durulayın. Renk koruma şampuanıyla yıkayıp durulayın. Isı altında bekletilecekse bekleme süresi kısaltılmalıdır.
 
Uyarılar
Satın aldığınız boya profesyonel kullanıma yönelik olarak hazırlanmıştır. Kutu içerisinde sadece 1 tüp boya vardır. Karışımı hazırlamak için ihtiyacınız olan oksidanı ayrıca satın almanız gerekmektedir. Profesyonel boyalar sadece saç boyamak için tasarlanmıştır. Kirpik, kaş, sakal, bıyık gibi farklı kullanımlar için uygun değildir. Karışımı hazırlamak ve uygulamak için metal olmayan ürünleri tercih edin. Boyama esnasında metal aksesuar (klips, toka, pens, tarak..vb) kullanmayın. Tüm boyama işlemlerini yıkanmamış, kuru saça uygulayın. Uygulama boyunca tek kullanımlık koruyucu eldiven ve boyanın etrafa dağılmasını engellemek için koruyucu önlük kullanın. Tavsiye edilen bekleme süresini aşmayın. Saç rengi, boyanın saçta kalma süresiyle doğrudan etkilidir. Gereğinden az saçta kalan boyalar istenilen sonuçları vermeyeceği gibi gereğinden fazla saçta bekletilen boyalar da yine olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Saç boyaları nadiren alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Bu gibi durumları engellemek için muhakkak duyarlılık testini yapın. Hazırlayacağınız ufak miktar karışımı, kulak arkası veya dirsek içini temizleyip kuruladıktan sonra sürün. 48 saat boyunca gözlemleyin. Alerjik reaksiyon gözlenirse boyayı kesinlikle uygulamayın. Hassas ve irite olmuş saç derisinde veya patolojik rahatsızlıklar (egzama, sedef gibi) sonucu hasar görmüş saç derisine uygulamayın.
 
BU ÜRÜN PROFESYONEL BİR ÜRÜNDÜR SADECE DANIŞMAN KUAFÖR SALONLARINCA UYGULANIR SATILIR ÜRÜNLER İLE İLGİLİ SORULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Bu Ürün Karakter Medya Entegrasyon Sistemleri ile Listelenmiştir
Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Henüz yorum yapılmadı.
BENZER ÜRÜNLER
Whtsp

+90 530 734 85 81