• Marka Arama
    Hızlı Marka Arama
  • Hızlı Arama
    Hızlı Ürün Arama

Natural Colors Organic Saç Boyası 6CA Karamel

Natural Colors Organic Saç Boyası 6CA Karamel

Natural Colors
21,00 TL
İndirimli 21,00 TL
19,95 TL (%5.00 havale indirimi)
Kategori: Kadın Saç Boyası
Piyasa Fiyatı: 17
Fiyat: 17,80 TL + KDV
Adet:
 

Natural Colors Organic Saç Boyası


Natural Colors ile beyaz kapatmalarda, beyaz yoğunluğu, saçın inceliği ve kalınlığı beyazın kapanmasında önemli rol oynar. Boya servisine başlamadan önce şayet saçınızın üzerinde spray, jöle, wax veya herhangi bir şekillendirici ürün var ise saçınızı ilk önce ılık su ile durulayın ardından kurutup boyanızı hazırlayın.


Natural Colors’ta beyaz kapatmak için daima N serisi olan ana renklerden destek alınmalıdır. İstediğiniz moda rengi elde edebilmek için ana tonlardan beyaz kapatmada daima destek verilmelidir. Örneğin, istediğiniz renk 6D ise siz ana ton olan 6N den destek almalısınız. Eğer beyaz oranınız çok ise 6N 6D den fazla olmalıdır.


Şayet beyaz oranınız %2570 ila %25100 aralığında ise, daima istediğiniz tondan bir ton daha koyu renkler seçmelisiniz. Örneğin, saç renginizi 7N tonunda istiyorsanız, 6N tonunu kullanmanız gereklidir.


Bekletme süresi saçın yapısı olan incelik ve kalınlık oranına göre uzatılmalıdır. Beyaz kapatmalarda ideal bekleme süresi ince telli saçlarda 30 ila 35 dakika, orta telli saçlarda 35 ila 40 dakika, kalın telli saçlarda 40 ila 50 dakika olmalıdır. (Natural Colors bitkisel bir boya olduğu için diğer boyalara göre saça biraz daha geç nüfuz eder. Bundan dolayı verilen oranlardan daha da uzun bekletme olabilir.)


Natural Colors içeriğinde amonyak ve türevlerini içermediği için renk pigmentlerinin saçın içerisine nüfuz etmesi ve rengin netleşmesi için ısı verilmesi gereklidir. Bu ısı kaynakları fön makinası,ısı verici ışıklar ve mizampli makinesi olarak sayılabilir. Isı dereceniz 40 ila 50 derece arasında olmalıdır.Eğer elinizde buna benzer ısı kaynakları yoksa saçınızı plastik bir bone ile kapatıp üzerine havlu sarın ve verilen sürelerden biraz daha uzun tutun.


Isı kaynakları beyazı kapatırken ve rengi açarken kullanılmalıdır. Saç uçlarında veya saç boylarında daha önce işlem varsa bu bölümlere boya sürüldüğünde ısı verilmemelidir. Kendi halinde bekletilip yıkamaya alınmalıdır. Yıkamaya aldığınızda beyazların daha iyi kapatılabilmesi için saçın üzerine biraz su dökülüp 3-5 dakika masaj yapılmalıdır. Bu işlem hem boyanın saçtan rahat arınmasını sağlayacaktır hem de beyazın daha iyi kapanmasını sağlar.

 

Natural Colors güzel bir saç rengi elde etmek için ihtiyacınız olan herşeyi kapsamaktadır. Kullanmış olduğunuz ürünün içerisinde bulunan boya jeli, colorfix, şampuan, krem ve eldivenleri çıkartılır. Natural Colors jel şişesi açılarak içeriği colorfix şişesine boşaltılır. İyice çalkalandıktan sonra kapak ucu çevrilerek açılır ve karışım saça uygulanır. Ayrıca bir kase içerisine boya jeli ve colorfix dökülerek bir fırça yardımı ile de saça uygulanabilir. Burada dikkat edilecek husus, hazırlanan karışımın bekletilmeden saça uygulanmasıdır. (10 dakika içerisinde bu karışım saça uygulanmalıdır.)


Doğal saçlarda ilk defa uygulama yapılacak ise karışım öncelikle diplerden 2cm bırakarak uçlara sürülür. 15 dakika bekledikten sonra dipler için yeniden karışım hazırlayıp diplere sürülür ve bone ile kapatılarak 20 dakika ısı ile birlikte bekletilir. Daha sonra 10 ila 20 dakikada bone çıkartılır ve kendi halinde bekletilir.


Rutin dip boyasında karışım diplere sürülülerek bone ile kapatılır. 30 dakika ısı verildikten sonra bone çıkartılır ve yeni karışım hazırlanır.Hazırlanan yeni karışım uçlara uygulanır ve ısı verilmez. 15 dakika da bu şekilde bekletilerek yıkamaya alınır.


Çok yıpranmış gözenekli ve permalı saçlarda Natural Colors'u uyguladığınızda ısı vermeyiniz.Bone kapatmadan kendi halinde işlem süresinde bekletiniz.


Boyanın saçtaki işlem süresi saçın inceliğine ve kalınlığına göre değişir. Natural Colors bitkisel boya olduğundan dolayı saça nüfuz etmesi diğer boyalara göre daha uzun sürmektedir. Beyaz kapatmalarda ideal bekleme süresi ince telli saçlarda 30 ila 35 dakika, orta telli saçlarda 35 ila 40 dakika, kalın telli saçlarda 40 ila 50 dakika olmalıdır. Beyaz olmayan saçlarda bekleme süreleri 30 ila 40 dakikadır.


Beyaz kapatma ve renk açma servislerinde, saçın bone ile kapatılıp ısı verilerek bekletilmesi gerekmektedir. (Yüksek ısı kullanılmamalı ve uçlara ısı verilmemelidir.)


Boyayı arındırmada saçın üzerine biraz su döküp 3 ila 5 dakika masaj yapılmalıdır. Daha sonra temiz su akana kadar durulanmalıdır. Natural Colors un içerisinde bulunan nemlendiricili şampuan ile saçınızı şampuanlayıp arındırılmalı ve üzerine Natural Colors Bakım Kremini sürüp 5 ila 10 dakika bekletilmelidir. Sonrasında şekillendirme işleminize devam edebilirsiniz.


Ürün Serisi:Natural Colors Organic
Saç Boyası Özelliği:Organik Saç Boyası
Ürün Tipi:Set Saç Boyası
Ürünü Paylaş
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
Kapat
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.